Search
Close this search box.

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie

Hoci je pivo považované za kalorickú bombu, obsahuje vitamíny zo skupiny B, bielkoviny, minerályantioxidanty. V skutočnosti je na tieto látky bohatšie ako samotné víno, ktoré je vo všeobecnosti považované za zdravšie.

Niet však pochýb o tom, že pivo je jeden z najobľúbenejších alkoholických nápojov na svete. A zdá sa, že pre milióny ľudí môže mať i množstvo nečakaných zdravotných prínosov. Okrem uhasenia prvotného smädu totiž kvalitné a dobré pivo obsahuje i nutričné zložky, ktoré napomáhajú posilniť zdravie mozguznížiť riziko srdcového infarktu. Pôsobí teda ako schopná prevencia pred kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Pozitívne účinky potvrdili aj vedci

Vyššie spomenuté skutočnosti podporili aj výsledky výskumu, ktorý vedci publikovali v časopise  American Journal of Medical Sciences. „Obsah antioxidantov v pive je ekvivalentný obsahu, ktorý sa nachádza vo víne, ale špecifické antioxidanty sú odlišné, pretože jačmeň a chmeľ používaný pri výrobe piva obsahujú iné flavonoidy, než tie, ktoré sa používajú pri výrobe vína,“ uvádza predmetná štúdia. „Lekári by si mali byť vedomí rastúcich dôkazov podporujúcich výživové a zdravotné prínosy miernej konzumácie alkoholu ako súčasti zdravého životného štýlu.“

zdroj: Unsplash / Wil Stewart

V pive je obsiahnutých i množstvo polyfenolov, akými sú flavonoidy a fenolové kyseliny, ktoré priamo prispievajú v boji proti rôznym chorobám a sú prospešné pre ľudské telo v mnohých ohľadoch. Môžu znížiť pravdepodobnosť vzniku cukrovky, rakoviny, či srdcových ochorení. Pitie piva môže viesť k vyšším hladinám lipoproteínov – zástupcov dobrého cholesterolu, ako aj prispievať k redšej krvi.Všetko s mierou

Asi netreba príliš zdôrazňovať fakt, že tieto výhody sa môžu dostaviť iba vtedy, ak sa pivo konzumuje s mierou, a nie v obrovských množstvách. Z toho dôvodu stavte v tomto prípade skôr na kvalitu, ako kvantitu.

Ak je pivo nápojom, ktorému príliš neholdujete, dajte mu ešte šancu. Veď toľko vitamínov, minerálov a skvelých vecí – to už stojí za vyskúšanie. Čo poviete?

Zdroj: Dailymail

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: