a

Plánujete si kúpiť tlačiareň? Je to veľmi praktické a užitočné riešenie nielen do kancelárie

Možno máte doma počítač a v ňom špeciálny kancelársky balík programu Microsoft Office, ale napísať žiadosť či potrebné odvolanie nie je všetko. K úspešnému cieľu potrebujete tento dokument aj vytlačiť a poslať. Vtedy si poviete, škoda, že nemám doma tlačiareň. Ale to predsa môžete, prečo nie? Je to multifunkčné zariadenie, ktoré využijete v domácnosti, vaše deti do školy a možno aj na niektoré úradné formality.

Stačí vám atramentová?

Určite áno. Pri kúpe tlačiarne je dôležité vedieť v prvom rade spôsob jej naplnenia. Teda to, či funguje na atrament alebo laserový toner. Laserová tlačiareň je pre domácnosti z hľadiska obstarávacej ceny pomerne drahá a nie vždy sa vyplatí, pretože frekvencia tlače tu nie je tak veľká. Atramentová tlačiareň vám určite postačí. Mali by ste si ale zaobstarať správne náplne do tlačiarne, ktoré nájdete už aj na internete.

Samozrejme, že ani atramentová tlačiareň nie je zadarmo a musíte do nej niečo investovať, preto si všímajte pri jej kúpe, koľko stránok dokáže za určitý čas vytlačiť.Doplnky

Sem patrí napríklad aj typ a výber papiera, ktorý budete používať. Vo veľkej miere od neho závisí kvalita tlače, rovnako ako aj od použitých tonerov a náplní. Ak by ste chceli tlačiť aj svoje obrázky z mobilu, potrebujete investovať ešte do kvalitného fotopapiera.

Rovnako si dajte pozor aj na prepojene a synchronizáciu tlačiarne. Dnes nepotrebujete žiadne USB káble, stačí si vybrať tú  s Wi-fi a jej ovládanie z mobilu alebo počítača bude naozaj jednoduché. Tlačiareň je naozaj multifunkčné zariadenie, dokáže prefotiť, skenovať a vytlačiť všetko, čo pre svoje aktuálne podmienky alebo prácu či štúdium potrebujete.

Tagy