Search
Close this search box.

Praktické tipy, ako sa udržať vo forme a zostať fit aj počas pandémie

Pravidelná fyzická aktivita prospieva telu i mysli, preto je pri pokračujúcej pandémii starostlivosť o fyzické a duševné zdravie človeka nevyhnutná. Ako sa ale udržať vo forme, keď k tomu nemáme ideálne podmienky?


Pretože veľa ľudí trávi viac času doma a niektorí návštevníci telocvične a ľudia, ktorí často navštevujú rekreačné strediská, nie sú schopní cvičiť na svojich obvyklých miestach, môže byť pre nich udržiavanie tela v dobrej forme náročnejšie. My vám ale poradíme, ako si to uľahčiť a naplno si v pohodlných pánskych teplákoch zas konečne zacvičiť.

Skúste to na čerstvom vzduchu v prírode

Aj tu sa nachádza obrovské množstvo bremien, ktoré môžete využiť na silový tréning. Využiť vo svoj prospech a zdravie tela môžete aj náročnejší terén kopcov, kde si navyše užívate a dodávate telu a mozgu čerstvý vzduch.

Samozrejme, je dôležité, aby to bolo do určitej miery aj pohodlné a príjemné, preto si v tomto ešte chladnom počasí oblečte kvalitné pánske mikiny, ktoré vďaka štýlovému vzhľadu môžete nosiť aj do mesta.

Zdroj: Pexels

Zacvičte si s online trénerom

Zabudnite na nudu a depresie z dlhodobo uzavretých priestorov. Otvorte si okno a zacvičte si doma. Samozrejme, treba brať pritom ohľad na susedov a online trénera si pustiť radšej do slúchadiel. Dôležité je, že tým rozhýbete a prekrvíte celé telo, čím sa zvýši aj hladina endorfínov a budete sa cítiť oveľa lepšie.

Fyzické aktivity, ako je chôdza, bicykel, tanec, joga alebo tai či, môžu pomôcť zlepšiť vašu náladu a celkovú emočnú pohodu, znížiť pocity depresie a stresu, zvýšiť hladinu energie a zlepšiť váš spánok. Aj obyčajná chôdza 30 minút denne vám ale môže pomôcť zlepšiť náladu a zdravie. Tak sa o tom presvedčte.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: