Search
Close this search box.

Z metra rovno na „výslnie internetu“. Pouličná speváčka bez domova sa stala slávnou za pár minút

Každý z nás si už minimálne raz v živote zaspieval. Kým niekto má dar hlasu a jeho spev sa dá bez problémov počúvať, niekto si radšej spieva nanajvýš doma v sprche. 


Vo svete je veľa spevákov a speváčok, ktorí si išli za svojím snom a stali sa úspešnými. Nájdu sa však aj takí, ktorým, i napriek talentu, okolnosti nedovolili uspieť. Jednou z nich bola donedávna aj pouličná speváčka z metra v Los Angeles, o príbehu ktorej informoval denník Los Angeles Times. 

Hlboký hlas tejto pouličnej umelkyne znel na stanici metra Wilshire / Normandie. Policajt, ktorý práve prechádzal okolo, bol tak fascinovaný jej operným hlasom, že sa ju rozhodol natočiť na video, ktoré následne zavesil na Twitter pod menom LAPD HQ.

Video sa stalo virálnym a v súčasnosti má už viac ako 1 milión zobrazení. „4 milióny ľudí nazýva L.A. domovom. 4 milióny príbehov. 4 milióny hlasov… niekedy sa stačí zastaviť a počúvať jeden jediný, aby ste počuli niečo nádherné,“ píše autor pod svojím úspešným príspevkom. Ľudia sa začali okamžite zaujímať o to, kto je tá spievajúca žena. 

Všetko sa naučila sama

Ako uviedla samotná speváčka, Emily Zamourka, spievať sa naučila napodobňovaním operných predstavení v televízii ešte ako dieťa vyrastajúce v Rusku. Dnes sa táto 52-ročná žena pretĺka životom ako sa len dá. Po rokoch pretrvávajúcich finančných ťažkostí a vážnych zdravotných problémov sa stala bezdomovkyňou, spí tam, kde sa jej podarí a žije zo štátnej mesačnej dávky 400 dolárov. 

Nie každý však na sociálnych sieťach veril, že Zamourkovej hlas je skutočný. Niektorí si myslia, že je len vyškolená na to, aby si získala pozornosť v médiách.

Branimir Kvartuc, hovorca mestskej rady, ktorá sa pokúsila lokalizovať Zamourku po tom, čo sa jej videonahrávka stala úspešnou, uviedol, že tieto negatívne reakcie naznačujú spájanie si bezdomovectva s drogovou závislosťou alebo duševnými chorobami. Až príliš veľa ľudí bezdomovcov škatuľkuje. „Nie je to však pravda. Väčšina ľudí sú len jednoducho ľudia,“ dodáva. 

Jej príbeh chytá za srdce

Emily Zamourka nemala ľahký život. V Amerike žila od svojich 24 rokov, ale hudbe sa začala opäť venovať až v roku 2000, kedy dávala hodiny študentom v kostole. O pár rokov nato jej však začal zlyhávať pankreas a pečeň, a tak musela s hudbou na istý čas skončiť. Požiadala o azyl v krajine a v roku 2008 ho dostala. Časom sa opäť vrátila k výučbe hudby, ale mala málo klientov, a tak začala hrávať na husliach na ulici.

Raz v noci, keď takto hrala v centre mesta, jej niekto ukradol husle. Kamarát, ktorý jej finančne pomáhal s bývaním zomrel na infarkt. Emily sa tak musela vysťahovať z nájmu a skončila na ulici. Zamourka je, aj napriek svojej neľahkej situácii, nesmierne vďačná za novú pozornosť ľudí. Uviedla, že policajnému dôstojníkovi vďačí za to, že vyhotovil video a Bohu za to, že ju naviedol na túto cestu.

Aktuálne sa rozbehla kampaň GoFoundMe, ktorú organizuje politický konzultant Michael Trujillo. Jej cieľom je pomôcť Emily získať bývanie a financie na dôstojnejší život. A ľudia sa rozhodli pomôcť. Už teraz sa vyzbieralo vyše 77 000 dolárov. Zamourka sa svojich snov nevzdáva a verí, že možno tentoraz sa jej naozaj splnia.

Zdroj: latimes.com, gofundme.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Rebríček 10 najkrajších európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Toto sú najväčšie slovenské a české vianočné hity. Poznáte ich históriu?
Tieto vianočné trhy v Európe si ľudia zvolili za tie najkrajšie pre rok 2019
Nesmrteľná Pretty Woman: 15 zaujímavých faktov o najčarovnejšej rozprávke pre dospelých
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík

Odporúčame: