Search
Close this search box.

Reorganizácia pomocou regálov, ktoré si poradia aj s objemným tovarom

Rastie vaša spoločnosť a sklad sa vám zapĺňa čoraz väčším množstvom tovaru? Ak je to tak, iste ste už premýšľali nad tým, ako ho uložiť, aby kapacita skladu zodpovedala novým požiadavkám. Riešením môže byť presun do nových priestorov alebo prístavba. Tieto alternatívy sú však nákladné a náročné na čas. Ponúkame vám preto spôsob, ako jednoducho tento problém vyriešite s minimálnymi nákladmi.


Paletové regály pre vysokozdvižné vozíky

Pre veľké sklady, v ktorých je potrebné s tovarom manipulovať pomocou vysokozdvižného vozíka, použite paletové regály. Môžete si vybrať celokovové alebo kovové regály s drevotrieskou. Dôležité je, že vynikajú vysokou nosnosťou na policu od 800 až do 1 000 kg. Využijete ich vo veľkoskladoch, obchode aj priemysle.

Prehľadnosť na prvom mieste

Samotné regály až tak celkom nestačia. Usporiadanie v sklade by malo byť prehľadné a praktické. Tovar väčších rozmerov ukladajte na spodné police regálov. Na vrchné police uskladnite menšie kusy. Tovar, ktorý sa predáva najčastejšie, si nechajte vo viac prístupných miestach skladu.

Ten, po ktorý chodievate najmenej často, môžete uložiť do zadnej časti. Myslite aj na logické zoskupenie zásob, ktoré spolu navzájom súvisia a regály v sklade označte, prípadne si vyberte farebne odlišné regály. Modré, zinkové alebo šedé vám s jednoduchším rozmiestnením určite pomôžu. Ušetríte tým zároveň aj čas zamestnancov pri hľadaní tovaru.

Regály pre ručnú manipuláciu s tovarom

Vhodné regály si vyberajte aj podľa spôsobu manipulácie s tovarom. Ak máte malý sklad s tovarom, ktorý predávate v menších množstvách, budú pre vás postačujúce aj klasické policové regály do špajze. Môžete si však vybrať kovové regály s drevotrieskou, celokovové alebo bezskrutkové regály. Na výber máte tiež z rôznych rozmerov do výšky aj šírky.

Efektívne využitie priestoru

Najčastejším problémom skladových priestorov je neefektívne rozloženie tovaru. Aby ste ho rozložili tak, že budete pri skladovaní šetriť miesto, budete potrebovať prehľadný systém stavu zásob a ich organizáciu. Pred tým, ako pristúpite k reorganizácii skladu, vytvorte si podrobnú evidenciu zásob.

Pri väčšom množstve tovaru vám ale nepostačí len tabuľa v Exceli. Vhodnejšie je využiť programy na evidenciu zásob, ktoré mnoho práce urobia za vás. Okrem aktualizácie jednotlivých položiek podľa aktuálneho stavu ich môžete napríklad prepojiť s registračnou pokladňou.

V kombinácii s univerzálnym skladovacím systémom od majster-regal.sk to bude pre vás to najlepšie riešenie, ktoré aj tie najväčšie objemy tovaru pokryje.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: