Search
Close this search box.

Školáčka nerozumela matematickému príkladu. Učiteľ jej ho vysvetlil cez okno

Situácia ohľadom nového vírusu postihla takmer každý aspekt spoločenského života. Výnimkou nie sú ani školské zariadenia, ktoré sa proti nemu rozhodli bojovať a svoju formu výučby presunuli do pohodlia domovov. Samoštúdium však býva pre žiakov veľakrát priťažké, a preto často vyhľadávajú pomoc.


To je aj prípad mladej Američanky, 12-ročnej Rylee Anderson, pochádzajúcej z Južnej Dakoty. Ako informoval portál goodnewsnetwork.org, dievčina sa trápila s úlohou z matematiky. V tom čase sa ale jej rodičia nenachádzali doma, aby jej s grafmi a algebrickými funkciami pomohli. Rylee teda napísala e-mail svojmu učiteľovi s prosbou o pomoc.

Prekvapil ju

Chris Waba, učiteľ z Ryleenej základnej školy v meste Madison, jej najskôr obratom odpovedal s ručne napísanými inštrukciami, ako s príkladom pokračovať ďalej. Avšak ani po tomto kroku nebola Rylee schopná si poradiť sama.

Chris dobre poznal adresy a bydliská svojich žiakov. Práve Rylee bývala len o jednu ulicu nižšie ako on. Neváhal, zobral pod pazuchu bielu tabuľu s fixkami a o pár minút sa pristavil pri jej rodinnom dome. Keďže obaja dobre vedeli, že musia dodržiavať bezpečnú vzdialenosť, Chris strávil nasledujúcich 10 minút vysvetľovaním postupu cez sklenené dvere. Rylee na druhej strane si zapisovala do zošita.  

Počas tohto doučovania sa stihol vrátiť domov aj otec dievčatka, ktorý úsmevnú situáciu odfotografoval. Neskôr fotku pridal aj na svoj účet na Twitteri so slovami: „Moja šiestačka si nevedela dať rady, a tak napísala svojmu učiteľovi matematiky. Prišiel a s úlohou jej na našej prednej verande pomohol.“

Učiteľ hitom internetu

Fotografia netradičnej výučby obletela svet, vyvolala pozitívny ohlas a Chris sa stal hrdinom medzi svojimi pedagogickými kolegami. „Dokážem lepšie komunikovať z očí do očí, než cez telefón. A tiež si myslím, že študenti sa touto cestou naučia oveľa viac,“ ozrejmil Chris pre CCN.

Milé a povzbudivé komentáre pod fotografiou však ako hrdina nebral. Práve naopak, trval na názore, že podobné situácie sú len súčasťou jeho práce. To je presne to, čo učiteľov teší. Tie úsmevy. Preto sme sa nimi stali a preto nás to baví,“ dodáva Chris. 

Zdroj: goodnewsnetwork.org, cnn.com

Zdroj titulnej fotografie: Twitter

Pozri aj:

Najčítanejšie

Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Poloplný alebo poloprázdny? To, aký pohár vidíte, o vás prezradí nielen to, či ste optimista

Odporúčame: