Search
Close this search box.

Slovenské mestá, ktoré pre svoje označenie „Naj“ stoja za návštevu

Nielen pre zahraničných turistov je Slovensko známe najmä svojimi prírodnými krásami a horami. Mnohí z nás zrejme ale nevedia, že sa u nás nachádza aj niekoľko veľmi pekných miest, ktoré sa oplatí navštíviť.

A pokiaľ neviete, ktorých lokalít sa to týka, máme pre vás stručný zoznam.

Najväčšie hlavné mesto Slovenska

Bratislava je hlavné a najväčšie mesto Slovenska. Má takmer pol milióna obyvateľov. Symbolom mesta je hrad so štyrmi vežami a známe Ufo nad riekou Dunaj. Okrem moderných nákupných centier tu nájdete aj krásne historické centrum, po ktorého spoznávaní sa môžete občerstviť v niektorej z reštaurácií alebo kaviarničiek. Navštíviť sa oplatí aj Hrad Devín, Slavín alebo Slovenskú národnú galériu.

Najkrajšie historické centrum má Levoča

Levoča je pomerne malé mesto s približne 15 000 obyvateľmi, no má veľmi cenné historické centrum. Najznámejšou stavbou je tu kostol sv. Jakuba, v ktorom sa nachádza unikátny a na svete najvyšší drevený gotický oltár. Hneď vedľa je krásna radnica. Námestie je obklopené malebnými renesančnými domami, ktoré sa len tak nevidia.

Najkrajšie mesto v Púchove

Ďalším zaujímavým mestom, ktoré bolo v roku 2013 vyhlásené za najkrajšie mesto Slovenska, je Púchov. Nachádza sa na strednom Považí, má necelých 18 000 obyvateľov a rozprestiera sa na rozlohe 4150 ha v okolí najdlhšej rieky Slovenska Váh.

Okrem blízkych Kúpeľov Nimnica a jedného z najväčších závodov na výrobu pneumatík, v meste nájdete pekné námestie, hrob nemeckého baróna Hoenninga, ktorého podstatná časť archeologickej zbierky sa nachádza aj vo Viedenskom múzeu.

Náš Tip: Ak budete chcieť spoznať mesto do posledného detailu, odporúčame vám si včas rezervovať pekné ubytovanie v Púchove, ktoré nájdete v Penzióne Sisi.

Druhé najväčšie mesto na Slovensku

Košice sú druhým najväčším mestom Slovenska a centrom jeho východnej časti. Majú zaujímavé historické centrum sústredené okolo pretiahnutého Hlavného námestia s Dómom sv. Alžbety a Kaplnkou sv. Michala.

Jedno z najvyšších miest Slovenska

Ďalšie mesto, ktoré si získalo svoje „NAJ“ je Trenčín. Dôvodom je, že patrí k jedným z desiatich najväčších miest na Slovensku a zároveň jedným z najkrajších. Leží na Váhu medzi Bielymi Karpatmi a Strážovskými vrchmi.

Jeho známou dominantou je mohutný Trenčiansky hrad, ktorý sa týči vysoko nad mestom. Okrem hradu tu nájdete množstvo ďalších pamiatok, ako napríklad malebné námestie alebo obrovskú synagógu.

Tak, pre ktoré „Naj“ mesto Slovenska sa rozhodnete vy?

Pozri aj:

Najčítanejšie

TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: