Search
Close this search box.

Trikrát pre dobrý imidž spoločnosti a bezpečnosť zamestnancov

Mali by zaistiť bezpečnosť pri práci, chrániť pred vystavením sa škodlivým faktorom a byť zároveň pohodlné. Inými slovami, byť ako štít. Veľa vecí však závisí od toho, ako dobre sú vybrané a poskytujú ochranu toho najcennejšieho, čo máme – života.

Dnes existuje obrovská ponuka rôznych pracovných odevov, ktoré vám umožnia zaistiť ten najlepší a požadovaný komfort a vytvoriť pritom vynikajúci imidž spoločnosti. Vo väčšom množstve je ale výber niekedy dosť ťažký. No pomôcť vám môže niekoľko užitočných tipov.

Účel ochrany

Prvým krokom pri výbere vhodného pracovného odevu by malo byť zistenie, že vás bude pred  škodlivými faktormi. V tejto súvislosti je dobré riadiť sa aj  klasifikáciou technických predpisov, ktoré jednotlivé ochranné odevy alebo špeciálne pracovné rukavice jednotlivo charakterizujú.

Je predsa nesmierne dôležité, aby zvolený typ oblečenia spĺňal všetky požiadavky a poskytoval požadovanú ochranu, pretože v niektorých prípadoch ide doslova o život.

Typ materiálu

Druhým krokom a kritériom správneho výberu pracovného odevu by mohol byť samotný materiál, z ktorého sú tieto OPP vyrobené. Spolu s jeho vlastnosťami nezabudnite zohľadniť aj nasledujúce veci:

  • Dizajn;
  • Dostupnosť vetracích otvorov;
  • Prítomnosť každej dôležitej ochrannej zložky.

Je dôležité si uvedomiť, že špeciálne oblečenie sa neustále zlepšuje. Neustále existujú nové tkaniny a spôsoby ich konečnej úpravy. Ich správna voľba vám potom umožňuje minimalizovať náklady na oblečenie bez toho, aby to ohrozilo jeho ochranné vlastnosti.

Oblečenie je navyše charakteristickým znakom organizácie. Firemní špecialisti budú často uznávaní svojou firemnou uniformou. Aj jedinečný štýl je preto dôležitou vlastnosťou pracovného odevu.

Veľkosť pracovného odevu

Tretím krokom by mala byť samozrejme veľkosť pracovného odevu, ktorej podceňovanie sa vo výrobnom procese určite nevypláca. K dokonalému výkonu predsa potrebujeme dokonalé podmienky, a k ním jednoznačne patrí aj ochranný odev v tej správnej veľkosti.

V opačnom prípade sa zamestnanec nebude cítiť príjemne a namiesto pracovných úloh začne riešiť tento diskomfort. Preto venujte pracovnému odevu značnú pozornosť, od jeho výberu, cez materiál až po veľkosť. Ten najlepší vám predsa zaistí dobrý obraz spoločnosti a maximálnu bezpečnosť zamestnancov.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: