Rodiny sú rôzne. Niekedy nekompletné, niekedy nie celkom tradičné. Prečítajte si príbeh muža, ktorého vychoval otec trpiaci Downovým syndrómom. Je dôkazom toho, že aj hendikepovaní ľudia môžu byť dobrými rodičmi.
21-ročný Sader Issa pochádza zo Sýrie. Jeho detstvo bolo naplnené láskou a podporou. Hoci ho vychovával muž s Downovým syndrómom, on na toto životné obdobie veľmi rád spomína. Napriek svojmu hendikepu sa mu zo Sadera podarilo vychovať dobrého a úspešného muža.
Hanba nie je na mieste
Ako uviedol portál Bright Side, Sader je na svoje korene hrdý. Jeho otec sa vždy snažil, aby sa synov život podobal životu bežného dieťaťa. A aj sa mu to podarilo. Samotný Sader hovorí, že jeho vzťah s otcom je úplne normálny. Tak, ako v každom vzťahu medzi rodičom a dieťaťom, aj u nich sa vyskytli nejaké problémy a nezhody. Tie však obaja dokázali prekonať a vybudovať si silný a zdravý vzťah.
Jad Issa, Saderov otec, pracuje v mlyne neďaleko svojho domu. Jeho syn mu v práci často pomáha. Jad vedie normálny život, ľudia ho rešpektujú a správajú sa k nemu s úctou. Je to totiž človek, ktorý okolo seba šíri lásku a nič za to neočakáva. „Som na svojho otca pyšný. Počas celého života mi bol tou najväčšou oporou, bol tu, keď som ho najviac potreboval,“ vyznáva sa syn.
Základom je výchova
Po rokoch žne otec plody lásky, ktoré zasial svojou príkladnou výchovou. Môže byť na svojho syna skutočne hrdý. Sader vyštudoval stomatológiu a otec sa ním veľmi rád chváli. Každému, koho stretne, hovorí, že jeho syn je lekár. V jeho slovách, no najmä v jeho očiach, je pýcha. Teší sa, že napriek svojmu hendikepu dokázal vychovať muža, ktorý pomáha ľuďom.