Search
Close this search box.

Otvoria najväčší obchod s tematikou Harryho Pottera na svete. Žiadny fanúšik ho nesmie prehliadnuť

Použite kúzlo Imperius na svoju peňaženku a kúpte si nový prútik či Nimbus 2000. Uvidíme sa v lete v New Yorku. Fenomén Harryho Pottera nepozná hranice. Na svete už existuje množstvo atrakcií, vďaka ktorým môžete čarodejnícky svet zažiť na vlastnej koži. Teraz na Potterovskej mape pribudne ďalšia. V New Yorku v lete otvoria najväčší obchod s touto kúzelnou tematikou. 


9. januára oznámila spoločnosť Warner Bros., že sa v New Yorku chystá otvoriť obrovský obchodný dom. Podľa portálu unilad.co.uk, bude mať rozlohu viac než 1800 m² a zaberie až tri poschodia. Budova sa nachádza v centre New Yorku, konkrétne na adrese 935 Broadway.

Zdroj fotografie: Warner Bros.

„Toto bude ten najväčší obchod na svete venovaný Harrymu Potterovi a bude miestom, ktoré by mal navštíviť každý skutočný fanúšik. Fanúšikovia si budú môcť vyskúšať množstvo interaktívnych zážitkov a budú sa môcť odfotiť so zaujímavými atrakciami. Sme radi, že obchod otvárame práve v New Yorku, v ktorom žije toľko fanúšikov čarodejníckeho sveta, a v ktorom existuje špičkové obchodné prostredie,“ hovorí o pripravovanom obchodnom dome Sarah Roots, predstaviteľka spoločnosti Warner Bros.

V obchode nájdete, okrem rôznych atrakcií, aj tú najväčšiu kolekciu predmetov spojenú s filmami Harry Potter a Fantastické zvery. Bude tu všetko, na čo si spomeniete. Habity, cukrovinky, prútiky, metly a mnoho ďalšieho.

Ak sa vám nechce cestovať tak ďaleko

Ak sa chcete počas dovolenky vybrať na miesta, ktoré sú späté s menom Harry Potter, pripravili sme pre vás krátky zoznam. Za týmito atrakciami nemusíte cestovať až za veľkú mláku, nachádzajú sa vo Veľkej Británii.

Asi najznámejšou atrakciou je Nástupište 9 ¾, ktoré nájdete na železničnej stanici Kings Cross Station v Londýne. V Edinburghu môžete nastúpiť na známy Rokfordský expres a vydať sa na cestu do známej čarodejníckej školy. Neďaleko centra Londýna sa takisto nachádzajú ateliéry spoločnosti Warner Bros., kde nájdete skutočné kulisy, v ktorých sa filmy o Harrym Potterovi nakrúcali. Nechajte sa zlákať týmto magickým svetom. Neoľutujete.

Zdroj: Unilad, wbstudiotour.co.uk

Zdroj titulnej fotografie: Warner Bros.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: