Search
Close this search box.

Slávny iPhone 3GS je späť v hre. Kórejský operátor po 9 rokoch opätovne obnovil predaj

iPhone 3GS je možné považovať za jeden z najlegendárnejších smartfónov, ktoré kedy uzreli svetlo sveta. To, aký význam mal tento počin pre technologický svet, dokazujú všetky ďalšie inovácie, ktoré vychádzali práve z tohto smartfónu. 


Juhokórejský operátor SK Telink našiel staré zásoby iPhonov v skladoch, a tak po 9 rokoch znova spustí obmedzený predaj iPhonu 3GS. Predajná cena sa zastavila na čiastke 41 dolárov, pričom keď v roku 2009 spúšťal Apple prvotný predaj cez AT&T, 8 GB model vás vyššiel na 99 dolárov.

Potrebujú kontrolu kvality 

Vzhľadom k viacročnému uloženiu v skladoch sa pracovníci operátora rozhodli každý jeden kus podrobiť dôkladným testom, ktoré ukážu, či batéria má stále dostatočnú kapacitu a kvalitu. Samozrejme, ak sa rozhodnete pre kúpu tejto nostalgickej legendy, musíte rátať s istými obmedzeniami. Ako po hardvérovej, tak aj po softvérovej stránke.

Zdroj: Apple

Pripraviť sa teda musíte na starší typ SIM kariet s väčšou veľkosťou, pomalšie reakcie iOS či absentujúcu podporu niektorých moderných aplikácií, ktoré dnes bežne využívame.

Pri predstavení to bola revolúcia

Ešte v roku 2009 bol iPhone 3GS vybavený naozaj revolučnými vlastnosťami. Išlo napríklad o možnosť kopírovať, mazať či vystrihnúť v systéme, 3 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním či funkciu Nájdi môj iPhone, ktorá je aktuálne veľmi obľúbená. Najvyšší 32 GB model však vyšiel v tom čase až na 299 dolárov a rozhodne sa tak jednalo o špičkovú vlajkovú loď.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: