Search
Close this search box.

Neviete zaspať? Vyskúšajte túto pieseň, upokojí vás

Vedci vybrali pieseň, ktorá vám zníži tep a spomalí dych. Ak ju budete počúvať pred spaním, pravdepodobne sa vám podarí ľahšie zaspať.


Ležíte v posteli a spomínate na trápne situácie, ktoré ste zažili ešte na základnej škole? Chcete si vyčistiť hlavu a konečne zaspať, ale váš mozog odmieta vypnúť? Ľudia majú rôzne metódy, ktoré využívajú na to, aby svoju myseľ ukolísali k spánku.

Niektorí uprednostňujú meditáciu, prípadne rôzne cviky, iní sa spoliehajú na lieky alebo dokonca masáž. Až 62 % ľudí sa pri zaspávaní spolieha na hudbu. Nie všetky hudobné žánre sú vhodné na to, aby vás uspali, niektoré nás môžu nabudiť. Vedci sa preto rozhodli určiť pieseň, ktorá je tou najideálnejšou „uspávankou.“ Problematike sa venuje portál brightside.me.

Hudba ako relax

Je dokázané, že počúvanie hudby dokáže ľuďom pomôcť zaspať. Platí to vo všetkých vekových kategóriách, od detí až po tých najstarších. Hudba dokáže ľudí zrelaxovať a znížiť stres, ktorý cítime. Štúdia dokazuje, že najlepšou hudbou na zaspávanie je taká, v ktorej sa počet úderov za minútu pohybuje na úrovni medzi 60 až 80. Vďaka tomuto prirodzenému tempu sa vám zníži tep a spomalí dych.

Pieseň Weightless vytvorili hudobní terapeuti v spolupráci s kapelou Marconi Union. Táto pieseň začína s tempom 60 úderov za minútu a končí sa pomalšie, na úrovni 50 úderov za minútu. Hovorí sa o nej, že vás dokáže zrelaxovať lepšie ako masáž. Ak pieseň Weightless nie je nič pre vás, ponúkame vám ďalších deväť „uspávaniek“. Nájdete si medzi nimi tú svoju?

  • Marconi Union — Weightless
  • Airstream — Electra
  • DJ Shah — Mellomaniac (Chill Out Mix)
  • Enya — Watermark
  • Coldplay — Strawberry Swing
  • Barcelona — Please Don’t Go
  • All Saints — Pure Shores
  • Adele — Someone Like You
  • Mozart — Canzonetta Sull’aria
  • Café Del Mar — We Can Fly

Môžete si, samozrejme, vytvoriť aj svoj vlastný playlist, do ktorého zahrniete všetky svoje obľúbené piesne. Určite si však vyberajte také, ktoré majú pomalšie tempo.

Zdroj: brightside.me

Zdroj titulnej fotografie: Unsplash

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: