Search
Close this search box.

Viete si vybrať správny smartfón za rozumnú cenu?

Smartfóny sú už dlho neoddeliteľnou súčasťou života moderných ľudí. Používatelia trávia v ich spoločnosti najmenej päť hodín denne a všetko naznačuje tomu, že v priebehu rokov sa tento ukazovateľ bude iba zvyšovať. 

Pomocou týchto zariadení ľudia pracujú, zisťujú najnovšie správy, komunikujú so svojimi blízkymi, sledujú filmy a platia za nákupy. Dnes sa k výberu inteligentného mobilu pristupuje oveľa opatrnejšie ako predtým, keď bol telefón jednoduchým komunikačným prostriedkom.

Aké sú parametre dobrého mobilu?

Trh s modernými miniaplikáciami je taký rozmanitý, že si nový mobil podľa svojich požiadaviek môže zvoliť a kúpiť takmer ktokoľvek. Nejde iba o návrh a rozhranie, ale aj o „srdce“ zariadenia. Záleží od toho, načo ho potrebujete.

Aktívni používatelia Instagramu potrebujú výkonný fotoaparát s automatickým zaostrovaním a rôznymi fotografickými efektmi. Zainteresovaní hráči budú mať prioritu vo výkonný procesor a milovníci hudby budú vyžadovať vysokú kvalitu zvuku.

Pri výbere zariadenia by mal kupujúci vziať do úvahy aj svoju vlastnú presnosť a životný štýl. Ľudia, ktorí často upúšťajú svoje telefóny z ruky, rodičia malých detí a majitelia aktívnych domácich miláčikov, by mali venovať pozornosť modelom s krytom odolným voči nárazom. Veľmi dobré produkty vám v tomto smere poskytne Huawei.

Zdroj: Pexels

Operačný systém

Smartfón je ako malý počítač, preto by ste mali venovať osobitnú pozornosť operačnému systému. Stáva sa, že kupujúci má prostriedky a túžbu kúpiť si iPhone, ale štandardný iOS mu kategoricky nevyhovuje. Preto si používatelia často vyberajú Android – najobľúbenejšiu a prispôsobenú platformu.

Množstvo pamäte RAM je zodpovedné zasa za rýchlosť rôznych programov. Ak pred niekoľkými rokmi bolo 0,5 GB pamäte RAM viac ako prijateľné, teraz je najlepšou možnosťou 2–4 GB. Vysvetľuje to komplikácia a nárast „váhy“ aplikácií a programov v mobilných operačných systémoch.

Nezabudnite ani na predný fotoaparát, batériu, predné sklo a veľkosť vstavanej pamäte. Pri plánovaní nákupu nového telefónu sa nemusíte zameriavať na jeden model. Je lepšie vybrať si niekoľko možností, ktoré sú prijateľné z hľadiska ceny a vlastností, a porovnať ich. Čítanie recenzií na rôznych fórach a na sociálnych sieťach nebude zbytočné, pretože skúsenosť mnohých ľudí vám môže v rozhodovaní pomôcť.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Pivo ako zázračný mok. Vedci potvrdili jeho prínosy pre naše zdravie
5 vecí, ktoré silné ženy vo vzťahoch nikdy netolerujú
Psychológ zverejnil prekvapivý dôvod, prečo rodičia vyberajú netradičné mená pre svoje deti
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia

Odporúčame: