Search
Close this search box.

Získajte nový a očarujúci odtieň vašich zubov bez návštevy lekára

Náš vzhľad je predsa dôležitý, ovplyvňuje výber nášho budúceho partnera, povolania alebo spoločnosti, v ktorej budeme tráviť svoje viac či menej príjemné chvíle.

„Je predsa krásne byť bohatý a silný, ale najkrajšie je byť milovaný priateľmi.“ (Georges Courteline)

Ak po tom túžite aj vy, zamyslite sa niekedy aj nad svojím vzhľadom a urobte niečo pre jeho zlepšenie.

Dodržiavajte pravidlá ústnej hygieny

Áno, možno o tom počujete z každej jednej strany, čistenie zubov je základ, ale je to tak! A to aj v prípade, že k vám nebola príliš naklonená ani genetika. Pravidelná ústna hygiena pomáha udržiavať v ústach optimálne hladiny pH.

Akoby vytvárajú v okolí vašich zubov ideálnu klímu a podmienky, v ktorých nemajú šancu žiadni neželaní hostia, čo podporujú tvorbu zubného kazu. Vyberte si vhodnú pastu a minimálne dvakrát denne (ráno a večer) si svoje zuby aspoň tri minúty čistite.

Zdroj: Pexels

Vyskúšajte domáce bielenie

Je bezbolestné, rýchle a pohodlné. Prakticky ho môžete aplikovať na akomkoľvek mieste a nikto o tom nebude vôbec vedieť. Domáce bielenie zubov s obsahom kvalitných látok, s ktorými sa stretnete aj v bežnej ambulancii, dodá a poskytne vašim zubom ten najvyšší komfort.

Najlepší spôsob bielenia, pri ktorom nepotrebujete 4 asistentov ani tučné konto v banke. Všetko vybavíte v prostredí domáceho pohodlia a bez zbytočných stresov alebo obavy z návštevy zubára. Predtým, než sa pustíte do bielenia zubov, si ich ale dôkladne vyčistite. Je ideálne, ak nemáte v ústach žiadne kazy a zápaly. Inteligentný človek predsa na prevenciu nezabúda a nechá si svoje zuby pravidelne ošetriť.

Ak nemáte možnosť si po jedle vyčistiť zuby, skúste žuvať aspoň žuvačku, ktorá znižuje kyslosť a pH v ústnej dutine a tiež zabraňuje tvorbe zubného kameňa a povlaku. Aspoň 48 hodín po bielení sa vyhýbajte káve, červenému vínu a fajčeniu. Ak si dáte na týchto veciach záležať, vaše zuby budú skutočne krásne biele, bez toho, aby ste museli navštíviť lekára.

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
TOP 15 európskych kostolov, ktoré sa oplatí vidieť na vlastné oči

Odporúčané články: