Search
Close this search box.

Nastupujete do novej práce? Toto je 5 tipov, ako zvládnuť prvý deň bez nadmerného stresu

Ak sa práve nachádzate v tejto neľahkej životnej situácii, možno vám pomôžu rady Lindsey Pollak, ktorá sa zaoberá problematikou atmosféry na pracovisku. Je takisto autorkou bestselleru „Becoming Boss“. Na stránke realsimple.com radí ľuďom, ako sa vyrovnať s novou prácou. Tu sú jej jednoduché tipy: 

1. Hľadajte odpovede na internete pred tým, než sa opýtate šéfa

Zdroj: Pixabay

Je úplne normálne a správne mať otázky. Žiadna z nich nie je hlúpa. Avšak skúste neotravovať šéfa s otázkami, na ktoré si môžete odpovedať aj sami jednoduchým kliknutím.

2. Prehnane sa neospravedlňujte

Zdroj: Unsplash

Každý z nás robí chyby. Správne je si ich priznať, ospravedlniť sa a nájsť spôsob, ako ich napraviť. Neospravedlňujte sa však stále dookola, pohnite sa ďalej a uistite sa, že tú chybu už nezopakujete.3. Urobte si (krátku) prestávku

Zdroj: Pexels

Keď sa vám podarí získať novú prácu, máte pocit, že musíte ukázať, že si ju skutočne zaslúžite. Makáte 24 hodín denne, len aby ste dokázali svoje kvality. Takéto správanie však nie je veľmi rozumné. Vaše telo, rovnako ako aj mozog, potrebujú jednoducho vypnúť. Nikdy nevynechajte obed a rozhodne ho nejedzte na svojom pracovnom stole. Aspoň na chvíľku zmeňte prostredie a vyvetrajte si hlavu.

4. Všetko si zapisujte

Zdroj: Pexels

Áno, vezmite si notebook či obyčajný notes s perom a píšte si poznámky. Budete sa k tomu môcť kedykoľvek vrátiť a nebudete musieť šéfov či kolegov otravovať zbytočnými otázkami. Veci, ktoré si zapíšete, si budete omnoho lepšie pamätať.5. Nebojte sa požiadať kolegov o pomoc

Zdroj: Unsplash

Neváhajte sa pýtať kolegov a spolupracovníkov v prípadoch, ak narazíte na nejaký problém. Určite vám radi poradia a ukážu veci z inej perspektívy. Prostredníctvom otázok a prosieb o radu si s nimi vytvoríte skutočný vzťah, vďaka čomu sa budete v novej práci cítiť viac vítaní.

Zdroj: realsimple.com

Pozri aj:

Najčítanejšie

Tukany sú zvláštnejšie, než sme si mysleli. Tieto zaujímavé fakty o nich vás zaručene prekvapia
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť
RECEPT: Rýchly a jednoduchý banánový chlebík
Chcete sa cítiť doma ako na pláži? Firma vyrába unikátny produkt, ktorý vám ju prinesie do záhrady

Odporúčame: