Search
Close this search box.

HBO zverejnila prvý oficiálny teaser poslednej série seriálu Hry o tróny. Známy je aj dátum premiéry

Atmosférický teaser, ktorý režíroval David Nutter (režisérsky veterán seriálu – stojí napríklad za poslednou časťou piatej série) sa odohráva v hrobkách na hrade Winterfell. Jon Snow, Arya Stark a Sansa Stark prechádzajú tmavými kryptami a sochy ich predkov im šepkajú tajomstvá z minulosti. Poukazujú najmä na to, že Jon nie je Nedov syn, ale syn jeho sestry Lyanny a v žilách mu prúdi targaryenská krv.

V poslednej sérii sa pravdepodobne konečne stretne Jon s Aryou, v traileri už totiž stoja bok po boku. Nevlastní súrodenci (vlastne bratranec a sesternica) mali v úvode seriálu veľmi vrúcny vzťah. Jon daroval Aryi jej meč Ihlu. Napokon všetci traja Starkovci zastavia pred sochami, ktoré znázorňujú ich samých. V tom okamihu zapraská ľad, ktorý signalizuje, že na blízku sú Bieli chodci. Jon a Arya tasia meče.Zaujímavým momentom je aj pierko, ktoré vypadne z rúk sochy Jonovej matky Lyanny. Položil ho tam samotný kráľ Robert Baratheon ešte v prvej časti seriálu. V piatej sérii sa ho dotkla Sansa, keď bola navštíviť hrob svojej tety. Teaser neukazuje scény, ktoré uvidíme v seriáli, zábery vznikli len pre potreby tejto ukážky.

Prvý skutočný záber, ktorý sa pravdepodobne dostane aj do seriálu, zverejnila televízia HBO počas udeľovania Zlatých glóbusov. V zostrihu najväčších peciek, ktoré chystá stanica v najbližších mesiacoch, sa objavila aj Daenerys. V spoločnosti Jona Snowa prichádza na hrad Winterfell.

„Winterfell je tvoj, výsosť,“ hovorí jej Sansa Stark nie celkom presvedčivo. Tie isté slová povedal Ned Stark kráľovi Robertovi Baratheonovi v prvom dieli seriálu.

Posledná séria Hier o tróny bude mať šesť častí, a teda nie klasických desať. Tvorcovia však sľubujú, že každý diel bude mať viac než hodinu, niektoré budú mať pravdepodobne dĺžku celovečerného filmu. S Westerosom sa rozlúčime 19. mája 2019, kedy HBO odvysiela posledný diel tohto výnimočného seriálu.

Zdroj: thisisinsider.com 

Pozri aj:

Najčítanejšie

Test dlhovekosti: Aká je pravdepodobnosť, že sa dožijete vysokého veku?
Po ktorom príbuznom dedíme najviac génov? Vedci prišli s prekvapivou štúdiou
Lacný výlet na Slovensku? 7 jedinečných miest, o ktorých ste pravdepodobne netušili
Vtáčika z rozprávky Rio už vo voľnej prírode nenájdete. Vedci ho vyhlásili za vyhynutého
Nebezpečné morské živočíchy, z ktorých vám niektoré spôsobia aj smrť

Odporúčané články: